NoStress Vývoj

 
 

Tvorba designu pro Magento

 • V e-shopu Magento máte k dispozici několik základních vzhledů, které jsou však vhodné maximálně tak pro seznámení se systémem. K dispozici jsou dnes sice již stovky hotových designových balíčků, tzv. themes, ale podobně jako v případě modulů se jejich kvalita a podpora velmi liší. A pokud to myslíte se svým e-shopem vážně, bude nejspíše potřebovat vyrobit vlastní originální design na klíč.

   
 • Jaký postup mám zvolit?

  Začínající e-shopy obvykle vystačí ze začátku s nějakým hotovým designem, který správce e-shopu pořídí obvykle za sto dolarů nebo euro od nějakého dodavatele na internetu. Takový design pak stačí nainstalovat a začít používat. Mnoho obchodníků však záhy zjistí, že design potřebují přeci jen v některých místech změnit nebo přizpůsobit. V takovém případně nám můžete poslat poptávku. Většinou ale tyto drobné zakázky realizujeme pouze u klietů, kteří využívají našich hostingových služeb.

  Když se e-shop po nějaké době rozjede, pak se provozovatel e-shopu obvykle rozhodne investovat více finančních zdrojů a pořídit si vlastní design pro svůj e-shop. Tato strategie ale nemusí vždy fungovat, protože je to právě vzhled e-shopu, který od začátku spolurozhoduje o úspěchu internetového obchodu. Nevyplatí se proto tuto oblast podcenit.


  Příprava grafického návrhu

  Pokud se rozhodnete pro vlastní originální design, pak první krokem pro jeho získání je příprava grafického návrhu. Připravit kvalitní grafický návrh však není zcela jednoduché a bývá to právě také vzhled obchodu, který rozhoduje, zda zákazník vytvoří objednávku. Měli byste proto přípravě vzhledu svého e-shopu věnovat odpovídající množství pozornosti a finančních prostředků. Cena kompletního grafického návrhu může začínat na 20tis. Kč.

  V NoStress příliš mnoho zkušeností s tvorbou grafiky a designu nemáme, to není paše parketa. Proto jsme uzavřeli partnertsví s několika grafickými studii, která máme prověřená a víme, že vám udělají kvalitní grafický návrh s vědomím toho, že navrhují design právě pro e-shop Magento, což může být někdy velmi důležité.


  Implementace grafického návrhu

  V okamžiku, kdy máte hotový grafický návrh, můžete přistoupit k jeho implementaci do šablon Magenta. Doporučujeme však, aby již během přípravy grafického návrhu probíhala komunikace mezi grafickým studiem a partnerem, který bude návrh implementovat. Vyhnete se tak komplikacím během implementace, které mohou vyvstat během implementace těch částí návrhu, které jsou složité nebo nevhodně navrhnuté.

  S implementací grafických návrhů máme velké a dlouhodobé zkušenosti. Cenu a rychlost implementace pak ovlivňuje řada aspektů, z nichž mezi nejdůležitější patří složitost grafického návrhu a podpora různých internetových prohlížečů a jejich verzí. Cena implementace grafického návrhu může začínat na 20tis. Kč.


  Hotové designy

  V současnosti jsou již k dispozici stovky nejrůznějších hotových designů, nebo chcete-li, themes. Měli byste však pozorně vybírat, poskytovatelé se velmi liší v kvalitě dodávaných designů a též, a to především, v poskytnuté záruce a na podpoře v případě problémů s instalací apod. Uvažte také, pro jakou verzi Magenta design pořizujete.

  Pokud využíváte našich hostingových služeb, můžeme pak takový design přizpůsobit dle vašich požadavků a představ. Též můžeme na základě již hotového designu nechat připravit nový grafický návrh, jehož příprava tak bude méně pracná a tedy i levnější. I implementace pak bude rychlejší a levnější, protože budeme moci vycházet z již hotového designu.