NoStress Hosting

 
 

Architektura serverů

 • Hosting pro Magento poskytujeme na vlastních specializovaných serverech, které máme uložené u společnosti SuperHosting.cz. Používáme moderní virtualizační techniky, které umožňují vyhradit pro daný e-shop maximum potřebných zdrojů při zachování co nejmenších nákladů na provoz.

   
 • Virtualizace

  Naše hostingová platforma je postavena na Xen serverech za využití nejmodernějších virtualizačních metod. Základní jednotkou jsou izolované virtuální servery, přičemž vždy jen pro několik pro e-shopů je vyhrazen samostatný virtuální webový server. Tato architektura umožňuje nejen snadné škálování systémových prostředků a v případě potřeby lehké přidání výpočetního výkonu nebo operační paměťi, ale především značně zvyšuje stabilitu celého hostingového prostředí a dostupnost služby.

  Virtualizace

  Konektivita

  SuperHosting provozuje vlastní autonomní systém (AS39392). Aktuálně jsou naše servery zapojeny 2x 10Gbps linky do NIXu, 1x v telehouse Sitel a 1x v GTS Novera telehouse a dalších 50 Gbps přímo k místním ISP (UPC, Telefónica O2 a desítky dalších operátorů). NoStress Servery jsou zapojené též do slovenského SIXu linkou o rychlosti 10 Gbps. Celá páteřní síť je postavena na aktivních Cisco prvcích. Jako páteřní routery v SH používají Cisco 7600 a Cisco 6500.

  Konektivita

  Fyzické servery

  Počet fyzických serverů, na kterých je naše hostingová platforma postavena, se stále zvyšuje a též jejich parametry se postupně mění. Naším cílem je poskytovat hosting na co nejmodernějších a zároveň cenově dostupných technologiích. Fyzické servery mají aktuálně obvykle tuto hardwarovou konfiguraci:

  • CPU: 2x Intel Quad-Core Xeon E5620, 2,40 GHz, 12 MB cache
  • MB: Supermicro X8DTU-F
  • RAM: 64 GB KINGSTON 1333 MHz DDR3 ECC Reg w/Parity CL9
  • HDD: 4x 1 TB 10 000 RPM WD Velociraptor RAID 10